Uczestnicy programu

17
11/2010

Certyfikat ISO14001 dla Yamaha Motor Racing na torze Misano World Circuit

kategorie: EKOLOGIA

W alei serwisowej na torze w Misano Yamaha Motor Racing otrzymała od piemonckiej agencji CerTo prestiżowy certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskiem. Jest to niezwykle istotne wydarzenie w perspektywie podjętych przez Yamaha Motor Racing działań dążących do zgodności z normą ISO 14001.

Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskiem jest odzwierciedleniem stałego rozwoju działań Yamaha Motor Racing, jego ciągłych badań nad materiałami i sprzętem w celu uzyskania nie tylko świetnych osiągów technicznych, ale również znakomitych wyników w zakresie ochrony środowiska. Certyfikat ten potwierdza zaangażowanie firmy w ekologię od 1990 roku, kiedy to Yamaha Motor rozpoczęła działania środowiskowe, koncentrując się na dążeniu do i propagowaniu konkretnych wartości: pasji dla motocykli oraz poszanowania ludzi i środowiska.

We wrześniu zespół Fiat Yamaha, otrzymując certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskiem, osiągnął kolejny cel na drodze do zostania pierwszym zespołem w MotoGP. Wcześniej żadnemu innemu zespołowi nie udało się osiągnąć tego najwyższego poziomu konkurencyjności i fachowości w zakresie ochrony środowiska.

Sukces Yamaha Motor Racing jest kolejnym bardzo ważnym krokiem w ogólnoświatowych działaniach firmy Yamaha Motor odzwierciedlających jej wrażliwość na sprawy środowiskowe w ramach Programu Odpowiedzialności Społecznej.

Proces ten był wieloetapowy, począwszy od dobrowolnego przystąpienia zespołu Yamaha do projektu certyfikującego aż po aktywne uczestnictwo wszystkich członków zespołu (mechaników, pracowników biurowych, kierowników odpowiedzialnych za obsługę gości), którzy po odbyciu wymaganego szkolenia, w sposób konsekwentny i właściwy korzystali z narzędzi oraz wyposażenia dostarczanego przez firmę Airbank. Współpracowali i poszukiwali nowych pomysłów nieustannych ulepszeń, realizując tym samym misję firmy.

Yamaha Motor Racing zwróciła się z prośbą do właściwych organów (łącznie z Dorną) o dokumentację różnych torów wyścigowych, na których zespół miałby się ścigać, w celu zapewnienia najlepszych rozwiązań w dziedzinie przestrzegania właściwej polityki środowiskowej.

Marco Riva, Dyrektor Generalny Yamaha Motor Racing: "Po roku ciekawej i wytężonej pracy, w którą zaangażowani byli nasi partnerzy i pracownicy, osiągnęliśmy ten ważny cel - certyfikat środowiskowy ISO 14001:2004. Stanowi on jednak dla nas raczej punkt wyjścia niż koniec wysiłków. W nadchodzących miesiącach będziemy bardzo zajęci wdrażaniem Systemu Zarządzania Środowiskiem w naszym miejscu pracy. Jestem przekonany, że wszyscy pracownicy w pełni wykorzystają zdobyte informacje i będę go stosować na co dzień, mając na uwadze, że środowisko, zdrowie i bezpieczeństwo to kluczowe czynniki sukcesu firmy Yamaha".

Vito Ippolito, Prezydent FIM: "W imieniuMiędzynarodowej Federacji Motocyklowej chciałbym pogratulować Yamaha Motor Racing uzyskania certyfikatu ISO 14001, który odzwierciedla wspaniałe osiągnięcia w dziedzinie zarządzania środowiskiem. Wierzymy, że motocyklowy świat ma coraz większą świadomość konieczności włączania dbałości o środowisko do swoich działań sportowych. Ten ważny krok podjęty przez Yamaha Motor Racing udowadnia, że nie są to tylko słowa, ale również czyny. FIM, dzięki kampanii Ride Green i innym, wcześniej podjętym akcjom w zakresie ochrony środowiska, silnie wspiera i promuje zrównoważone projekty. Mamy nadzieję, że inne zespoły pójdą za przykładem zespołu Yamaha Racing".

Alessandro Ferracino, Dyrektor Generalny CerTo: "Działania przeprowadzone przez Yamaha Motor Racing raz jeszcze podkreśliły przydatność systemu zarządzania w firmach, które posiadają już silną strukturę. U podstaw leżało mocne zaangażowanie wszystkich pracowników, co łatwo było zweryfikować w procesie audytu. Przewidywalny początkowy sceptycyzm został pokonany przez entuzjastyczne zaangażowanie wszystkich tych, którzy potrafili podkreślić organizacyjną poprawę w wykonywaniu ważnych i niestandardowych zadań".

Gloria Mazzoni, Dyrektor Generalny Airbanku, (Partner Premium Yamaha Motor Racing ds. środowiska): "Cieszymy się, że mogliśmy pomócYamaha Motor Racing w otrzymaniu certyfikatu środowiskowego ISO 14001. Dzięki ich silnej koncentracji na bezpieczeństwie ludzi i ochronie środowiska, a także dzięki produktom i poradom firmy Airbank, cel został osiągnięty dużo wcześniej niż się spodziewaliśmy. W celu wdrożenia Systemu Zarządzania Środowiskiem, Airbank zaoferował Yamaha Motor Racing zespół wykwalifikowanych pracowników pod kierownictwem Giovanniego Piazzy – właściciela Business Solution Srl. - jak również szeroki wybór zróżnicowanych produktów i usług, przygotowanych dla tego konkretnego klienta, tak aby zaspokoić wszystkie jego oczekiwania. W ofercie znalazły się apteczki pierwszej pomocy na wypadek przypadkowego wycieku, zawierające materiały chłonne i środki ochrony indywidualnej, zbiorniki i kanistry do przewożenia materiałów łatwopalnych i zbierania zużytego oleju, ustawiane piętrowo kontenery do transportu odpadów, pojemniki do składowania beczek oraz materiałów niebezpiecznych, a także zaprojektowana przez naszych ekspertów osłona przeznaczona do pochłaniania oparów paliwa".

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności