Uczestnicy programu

Volvo Trucks: Aktualności

30
06/2011

Duże zainteresowanie mediów alternatywnymi układami napędowymi Volvo Trucks

kategorie: EKOLOGIA

W ciągu dwóch tygodni ponad 90 dziennikarzy z różnych stron świata odwiedza Göteborg, aby przetestować trzy najbardziej proekologiczne samochody ciężarowe opracowane przez Volvo Trucks: Volvo FM MethaneDiesel, Volvo FE Hybrid i Volvo FH DME.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

Bio-DME – obiecujące paliwo do samochodów ciężarowych jutra

kategorie: EKOLOGIA

Jakie paliwo będzie napędzało samochody ciężarowe za dziesięć lat? Jedną z alternatyw, jaką Volvo Trucks postanowiło przetestować wspólnie z firmami przewozowymi, jest Bio-DME. Przy 95-procentowej redukcji emisji dwutlenku węgla, w porównaniu z olejem napędowym, braku emisji sadzy i wysokiej ogólnej sprawności energetycznej, istnieją wszelkie przesłanki, ku temu, że Bio-DME może być paliwem przyszłości.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

„Tak” dla mieszanki metanu i oleju napędowego

kategorie: EKOLOGIA

Po raz pierwszy w historii europejscy przewoźnicy drogowi mają możliwość wykorzystywania samochodów ciężarowych zasilanych gazem w cięższym transporcie na większe, niż dotychczas odległości. Szwedzka firma transportowa Götene Kyltransport jest jedną z pierwszych, która przez ostatni rok testowała nowy model Volvo Trucks, spalający mieszankę metanu i oleju napędowego. Seryjna produkcja tych pojazdów rusza latem bieżącego roku.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

Początek sprzedaży nowego Volvo FM MethaneDiesel

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Trucks poszerza swoją ofertę pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, wprowadzając na rynek nowe Volvo FM MethaneDiesel. Tym samym, Volvo jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych w Europie oferującym pojazdy dystrybucyjne z silnikiem gazowym, które z powodzeniem spełniają również wymagania transportu długodystansowego. Produkcja rusza w sierpniu bieżącego roku.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

Początek sprzedaży Volvo FE Hybrid w Europie

kategorie: EKOLOGIA

Po ukończeniu zakrojonych na dużą skalę testów eksploatacyjnych, Volvo Trucks rozpoczyna sprzedaż samochodów ciężarowych z napędem hybrydowym. W czerwcu br. ruszy produkcja pierwszej seryjnej partii, liczącej około 100 pojazdów hybrydowych. Dostawy tych pojazdów do klientów w wybranych krajach Europy będą realizowane w latach 2011–2013.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

W Volvo Trucks liczy się każda kropla

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Trucks rozpoczyna kampanię, której celem jest propagowanie wiedzy dotyczącej ekonomiki paliwowej. – Znaczną redukcję zużycia paliwa można osiągnąć stosunkowo prostymi środkami. A niższe zużycie paliwa to korzyść zarówno dla naszych klientów, jak i dla środowiska naturalnego – i właśnie to chcemy przekazać opinii publicznej – mówi Prezes i Dyrektor Generalny firmy Staffan Jufors.

czytaj więcej czytaj więcej