Uczestnicy programu

Volvo Trucks

Volvo Polska Sp. z o.o.
Oddział Samochody Ciężarowe
Aleja Katowicka 215
05-831 Młochów k/ Nadarzyna

tel.: +48 22 383 45 00
faks: +48 22 383 45 01

http://www.volvotrucks.com/trucks/poland-market/pl-pl

Oficjalny przedstawiciel szwedzkiej firmy Volvo Truck Corporation. Na polskim rynku istnieje od 1993 roku. W ofercie firmy znajdują się samochody ciężarowe marki Volvo, które, obecnie importowane zza granicy, w latach 1993 - 95 produkowane były w Jelczańskich Zakładach Samochodowych, następnie zaś, do 2001 roku w fabryce Volvo we Wrocławiu.

Aktualności

18
11/2010

Pozytywne sygnały z Volvo Trucks na IAA

kategorie: ZRÓWNOWAŻONY TRANSPORT

Rosnący popyt, znaczny wzrost liczby dostarczonych pojazdów i wyraźne zainteresowanie zrównoważonym transportem dają Volvo Trucks podstawy do optymistycznego patrzenia w przyszłość. Oznajmił to Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Truck Corporation - Staffan Jufors podczas swojego dzisiejszego wystąpienia na IAA.

czytaj więcej czytaj więcej

18
11/2010

Volvo Trucks rozpoczyna testy eksploatacyjne z wykorzystaniem skroplonego gazu, jako paliwa

kategorie: EKOLOGIA

W dniu dzisiejszym Volvo Trucks rozpoczyna publiczne testy eksploatacyjne samochodów ciężarowych napędzanych silnikami spalającymi mieszankę metanu i oleju napędowego, przystosowanymi również do zasilania skroplonym metanem. Równocześnie w Stigs Center, w Geteborgu, zostanie otwarta pierwsza w Szwecji stacja paliwowa oferująca skroplony metan.

czytaj więcej czytaj więcej

18
11/2010

Volvo Trucks pierwszym producentem silników wysokoprężnych zasilanych gazem, spełniających normę emisji spalin Euro 5

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Trucks będzie pierwszym producentem dysponującym wydajnym silnikiem wysokoprężnym zasilanym mieszanką metanu i oleju napędowego. Silnik spełnia rygorystyczną normę emisji spalin Euro 5, obowiązującą od jesieni 2009 r. Testy eksploatacyjne rozpoczną się w 2010 r. w Szwecji i Wielkiej Brytanii. – Dzięki tej wyjątkowej technologii udaje się nam połączyć zalety gazu, jako paliwa z wysoką sprawnością, typową dla silników wysokoprężnych, która jest o około 30-40 procent większa od sprawności silników o zapłonie iskrowym – twierdzi Lars Mårtensson, dyrektor ds. ochrony środowiska w Volvo Trucks. Rezultatem jest znacznie mniejsze zużycie energii przez samochód ciężarowy, w porównaniu do pojazdów z konwencjonalnymi silnikami gazowymi.

czytaj więcej czytaj więcej

18
11/2010

Volvo Trucks we współpracy ze szwedzkimi klientami testuje samochody ciężarowe z silnikami wysokoprężnymi zasilanymi metanem

kategorie: EKOLOGIA

W lutym Volvo Trucks rozpocznie testy eksploatacyjne silników wysokoprężnych zasilanych metanem. Technologia będzie badana w rzeczywistych warunkach eksploatacji, we współpracy z wybranymi klientami w Szwecji. – Robimy to, że wprowadzić na rynek rozwiązanie łączące w sobie doskonałe właściwości pod względem ochrony środowiska, sprawności energetycznej, właściwości jezdnych i niskich kosztów eksploatacji – mówi Gunnar Ekwall, menedżer produktów Volvo Trucks w Skandynawii.

czytaj więcej czytaj więcej