Uczestnicy programu

Volvo Trucks

Volvo Polska Sp. z o.o.
Oddział Samochody Ciężarowe
Aleja Katowicka 215
05-831 Młochów k/ Nadarzyna

tel.: +48 22 383 45 00
faks: +48 22 383 45 01

http://www.volvotrucks.com/trucks/poland-market/pl-pl

Oficjalny przedstawiciel szwedzkiej firmy Volvo Truck Corporation. Na polskim rynku istnieje od 1993 roku. W ofercie firmy znajdują się samochody ciężarowe marki Volvo, które, obecnie importowane zza granicy, w latach 1993 - 95 produkowane były w Jelczańskich Zakładach Samochodowych, następnie zaś, do 2001 roku w fabryce Volvo we Wrocławiu.

Aktualności

30
06/2011

Początek sprzedaży Volvo FE Hybrid w Europie

kategorie: EKOLOGIA

Po ukończeniu zakrojonych na dużą skalę testów eksploatacyjnych, Volvo Trucks rozpoczyna sprzedaż samochodów ciężarowych z napędem hybrydowym. W czerwcu br. ruszy produkcja pierwszej seryjnej partii, liczącej około 100 pojazdów hybrydowych. Dostawy tych pojazdów do klientów w wybranych krajach Europy będą realizowane w latach 2011–2013.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

W Volvo Trucks liczy się każda kropla

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Trucks rozpoczyna kampanię, której celem jest propagowanie wiedzy dotyczącej ekonomiki paliwowej. – Znaczną redukcję zużycia paliwa można osiągnąć stosunkowo prostymi środkami. A niższe zużycie paliwa to korzyść zarówno dla naszych klientów, jak i dla środowiska naturalnego – i właśnie to chcemy przekazać opinii publicznej – mówi Prezes i Dyrektor Generalny firmy Staffan Jufors.

czytaj więcej czytaj więcej

02
02/2011

Dłuższe zestawy drogowe transportujące dłużycę drzewną są korzystniejsze dla środowiska i tańsze w eksploatacji

kategorie: EKOLOGIA

Sprawozdanie z półmetka badań potwierdza, że dłuższe zestawy drogowe do przewozu dłużycy drzewnej, testowane w ramach projektu „One More Pile” (‘O jeden stos więcej’), mogą zapewnić redukcję emisji dwutlenku węgla w transporcie leśnym o nieco ponad 20 procent.

czytaj więcej czytaj więcej

18
11/2010

Konkurencja czy uzupełnienie?

kategorie: ZRÓWNOWAŻONY TRANSPORT

Samochód ciężarowy, statek i pociąg – żeby poradzić sobie z problemami dotyczącymi ochrony środowiska i natężenia ruchu na europejskich drogach, konieczna jest coraz większa integracja poszczególnych rodzajów transportu. Rozwiązaniem może być większe wykorzystanie transportu kombinowanego.