Uczestnicy programu

Volvo Trucks

Volvo Polska Sp. z o.o.
Oddział Samochody Ciężarowe
Aleja Katowicka 215
05-831 Młochów k/ Nadarzyna

tel.: +48 22 383 45 00
faks: +48 22 383 45 01

http://www.volvotrucks.com/trucks/poland-market/pl-pl

Oficjalny przedstawiciel szwedzkiej firmy Volvo Truck Corporation. Na polskim rynku istnieje od 1993 roku. W ofercie firmy znajdują się samochody ciężarowe marki Volvo, które, obecnie importowane zza granicy, w latach 1993 - 95 produkowane były w Jelczańskich Zakładach Samochodowych, następnie zaś, do 2001 roku w fabryce Volvo we Wrocławiu.

Aktualności

16
11/2010

Fakty, które chronią życie

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Przez okres czterech dekad, funkcjonujący w ramach Volvo Trucks i zajmujący się analizą wypadków drogowych wydział ART (Accident Research Team – Zespół ds. Badania Przyczyn Wypadków) zgromadził unikalny bank informacji i ekspertyz, który nie ma sobie równych w branży samochodów ciężarowych.

czytaj więcej czytaj więcej

16
11/2010

Brytyjscy i holenderscy kierowcy samochodów ciężarowych Volvo uczestniczą w zakrojonych na dużą skalę badaniach dotyczących bezpieczeństwa

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Rozpoczyna się realizacja dużego projektu badawczego w dziedzinie bezpieczeństwa, przy udziale firm transportowych DHL Tradeteam z Wielkiej Brytanii oraz Nijhof-Wassink z Holandii. Celem projektu jest poznanie zachowań kierowców w różnego rodzaju sytuacjach i określenie wpływu systemów bezpieczeństwa w pojeździe na te zachowania.

czytaj więcej czytaj więcej

16
11/2010

Wirtualny współkierowca oznacza bezpieczniejsze samochody ciężarowe

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO, INNOWACJE

Samochód ciężarowy przyszłości będzie miał na pokładzie cyfrowego współkierowcę. Chodzi o wirtualnego anioła stróża, który będzie asystował kierowcy, a nawet przejmie kontrolę nad pojazdem, w momencie utraty tej kontroli przez kierowcę.

czytaj więcej czytaj więcej

16
11/2010

Volvo sponsorem projektu Miś Ratownik w województwie lubelskim

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Rok 2010 jest kolejnym już rokiem, w którym Volvo Polska, Oddział Samochody Ciężarowe, w ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Misie Ratują Dzieci” wspiera realizację projektu „Miś Ratownik”. Tym razem, 1000 sztuk ufundowanych przez firmę maskotek Misia Ratownika trafiło do służb Pogotowia Ratunkowego, Policji i Straży Pożarnej w województwie lubelskim.

czytaj więcej czytaj więcej