Uczestnicy programu

Volvo Trucks

Volvo Polska Sp. z o.o.
Oddział Samochody Ciężarowe
Aleja Katowicka 215
05-831 Młochów k/ Nadarzyna

tel.: +48 22 383 45 00
faks: +48 22 383 45 01

http://www.volvotrucks.com/trucks/poland-market/pl-pl

Oficjalny przedstawiciel szwedzkiej firmy Volvo Truck Corporation. Na polskim rynku istnieje od 1993 roku. W ofercie firmy znajdują się samochody ciężarowe marki Volvo, które, obecnie importowane zza granicy, w latach 1993 - 95 produkowane były w Jelczańskich Zakładach Samochodowych, następnie zaś, do 2001 roku w fabryce Volvo we Wrocławiu.

Aktualności

18
11/2010

Wyjątkowy test samochodów ciężarowych Volvo z silnikami zasilanymi Bio-DME

kategorie: EKOLOGIA

W 2010 r. Volvo Trucks jako pierwszy producent samochodów ciężarowych rozpocznie zakrojone na dużą skalę testy biopaliwa Bio-DME. Paliwo to pozwala osiągnąć bardzo niski poziom emisji dwutlenku węgla, a w długiej perspektywie ma szansę w 50 procentach zastąpić konwencjonalny olej napędowy w europejskim transporcie drogowym.

czytaj więcej czytaj więcej

18
11/2010

Volvo bierze udział w wyjątkowym projekcie Bio-DME

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Trucks podejmuje kolejny konkretny krok na rzecz rozwoju transportu drogowego neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. W ramach zakrojonego na dużą skalę zbiorowego projektu prowadzone są testy eksploatacyjne 14 samochodów ciężarowych zasilanych Bio-DME – paliwem łączącym w sobie małą szkodliwość dla środowiska z wysoką sprawnością energetyczną.

czytaj więcej czytaj więcej

17
11/2010

Zakrojone na dużą skalę testy pokazały, że prostymi środkami można zredukować zużycie paliwa o blisko 15 procent

kategorie: EKOLOGIA

Przestrzegając prawidłowej geometrii ustawienia kół i ciśnień w oponach można w typowym zestawie drogowym zaoszczędzić 8000 euro rocznie na kosztach paliwa. Udowodnił to test przeprowadzony wspólnie przez producenta opon, firmę Michelin, i Volvo Trucks.

czytaj więcej czytaj więcej

16
11/2010

Zespół Volvo Trucks ds. Badania Przyczyn Wypadków obchodzi 40. rocznicę swego istnienia

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Funkcjonujący w ramach Volvo Trucks Zespół ds. Badania Przyczyn Wypadków, (Accident Research Team), obchodzi 40 –lecie swojego istnienia oraz ciągłej pracy na rzecz bezpieczeństwa. W dużym stopniu, praca Zespołu ds. Badania Przyczyn Wypadków jest fundamentem wysoko cenionej reputacji Volvo Trucks w kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

czytaj więcej czytaj więcej