Uczestnicy programu

Volvo Trucks

Volvo Polska Sp. z o.o.
Oddział Samochody Ciężarowe
Aleja Katowicka 215
05-831 Młochów k/ Nadarzyna

tel.: +48 22 383 45 00
faks: +48 22 383 45 01

http://www.volvotrucks.com/trucks/poland-market/pl-pl

Oficjalny przedstawiciel szwedzkiej firmy Volvo Truck Corporation. Na polskim rynku istnieje od 1993 roku. W ofercie firmy znajdują się samochody ciężarowe marki Volvo, które, obecnie importowane zza granicy, w latach 1993 - 95 produkowane były w Jelczańskich Zakładach Samochodowych, następnie zaś, do 2001 roku w fabryce Volvo we Wrocławiu.

Aktualności

18
11/2010

Gaz – pomost do transportu neutralnego pod względem emisji CO2

kategorie: EKOLOGIA

Szwedzki producent samochodów ciężarowych Volvo Trucks uznaje gaz za najbardziej realną alternatywę dla oleju napędowego, jako paliwa dla silników wysokoprężnych. Ma to związek przede wszystkim z możliwością stosowania neutralnego dla klimatu biogazu.
Paliwo to pozwala nam skutecznie zająć się najbardziej palącym problemem – redukcją emisji dwutlenku węgla – mówi Lars Mårtensson, dyrektor ds. ochrony środowiska w Volvo Trucks.

czytaj więcej czytaj więcej

18
11/2010

Volvo testuje w Londynie nową śmieciarkę z napędem hybrydowym

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Trucks wprowadza na rynek udoskonaloną wersję pierwszej na świecie śmieciarki z napędem hybrydowym. Po półtora roku testów eksploatacyjnych, z doskonałymi wynikami, na rynek trafia zmodernizowany samochód ciężarowy, wyposażony w nowe podzespoły i oprogramowanie. Nowa śmieciarka będzie testowana przez Veolia Environmental Services w centrum Londynu.

czytaj więcej czytaj więcej

18
11/2010

Pierwsza na świecie śmieciarka z napędem hybrydowym wprowadzona na rynek szwedzki

kategorie: EKOLOGIA

W związku z szybko drożejącą ropą naftową i zdecydowanymi dążeniami do ochrony klimatu, oszczędna technologia hybrydowa jest szczególnie interesująca. Obecnie Volvo Trucks wykonuje ważny krok w kierunku komercjalizacji tej technologii w samochodach ciężarowych, wprowadzając do regularnej eksploatacji dwie śmieciarki z napędem hybrydowym. Pojazdy te będą testowane w Szwecji, przez dwie firmy komunalne: Renova i Ragn-Sells.

czytaj więcej czytaj więcej

18
11/2010

Volvo Trucks pierwszą firmą na świecie wykorzystującą Bio-DME do napędu pojazdów drogowych

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Trucks, jako pierwsza firma na świecie stosuje Bio-DME (eter dimetylowy) jak paliwo samochodowe. Wraz z otwarciem w dniu dzisiejszym przez dystrybutora paliw, firmę Preem, stacji paliwowej DME w Sztokholmie, na drogach Szwecji rozpoczyna się regularna eksploatacja pierwszych pięciu samochodów ciężarowych Volvo, wyposażonych w silniki zasilane tym paliwem. Bio-DME, jako biopaliwo jest szczególnie interesujące, ponieważ zapewnia aż o 95 procent mniejszą emisję dwutlenku węgla, w porównaniu do oleju napędowego.

czytaj więcej czytaj więcej