Uczestnicy programu

Volvo Trucks

Volvo Polska Sp. z o.o.
Oddział Samochody Ciężarowe
Aleja Katowicka 215
05-831 Młochów k/ Nadarzyna

tel.: +48 22 383 45 00
faks: +48 22 383 45 01

http://www.volvotrucks.com/trucks/poland-market/pl-pl

Oficjalny przedstawiciel szwedzkiej firmy Volvo Truck Corporation. Na polskim rynku istnieje od 1993 roku. W ofercie firmy znajdują się samochody ciężarowe marki Volvo, które, obecnie importowane zza granicy, w latach 1993 - 95 produkowane były w Jelczańskich Zakładach Samochodowych, następnie zaś, do 2001 roku w fabryce Volvo we Wrocławiu.

Aktualności

30
06/2011

Duże zainteresowanie mediów alternatywnymi układami napędowymi Volvo Trucks

kategorie: EKOLOGIA

W ciągu dwóch tygodni ponad 90 dziennikarzy z różnych stron świata odwiedza Göteborg, aby przetestować trzy najbardziej proekologiczne samochody ciężarowe opracowane przez Volvo Trucks: Volvo FM MethaneDiesel, Volvo FE Hybrid i Volvo FH DME.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

Bio-DME – obiecujące paliwo do samochodów ciężarowych jutra

kategorie: EKOLOGIA

Jakie paliwo będzie napędzało samochody ciężarowe za dziesięć lat? Jedną z alternatyw, jaką Volvo Trucks postanowiło przetestować wspólnie z firmami przewozowymi, jest Bio-DME. Przy 95-procentowej redukcji emisji dwutlenku węgla, w porównaniu z olejem napędowym, braku emisji sadzy i wysokiej ogólnej sprawności energetycznej, istnieją wszelkie przesłanki, ku temu, że Bio-DME może być paliwem przyszłości.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

„Tak” dla mieszanki metanu i oleju napędowego

kategorie: EKOLOGIA

Po raz pierwszy w historii europejscy przewoźnicy drogowi mają możliwość wykorzystywania samochodów ciężarowych zasilanych gazem w cięższym transporcie na większe, niż dotychczas odległości. Szwedzka firma transportowa Götene Kyltransport jest jedną z pierwszych, która przez ostatni rok testowała nowy model Volvo Trucks, spalający mieszankę metanu i oleju napędowego. Seryjna produkcja tych pojazdów rusza latem bieżącego roku.

czytaj więcej czytaj więcej

30
06/2011

Początek sprzedaży nowego Volvo FM MethaneDiesel

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Trucks poszerza swoją ofertę pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, wprowadzając na rynek nowe Volvo FM MethaneDiesel. Tym samym, Volvo jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych w Europie oferującym pojazdy dystrybucyjne z silnikiem gazowym, które z powodzeniem spełniają również wymagania transportu długodystansowego. Produkcja rusza w sierpniu bieżącego roku.

czytaj więcej czytaj więcej