Uczestnicy programu

19
01/2011

W nowym Volvo C30 emisję CO2 ograniczono do rekordowo niskiego poziomu 99 g/km

kategorie: EKOLOGIA

Volvo Cars po raz pierwszy w historii przekroczyło magiczną granicę 100 gram. Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowane zostało nowe C30 DRIVe, wyposażone w technologię Start/Stop, zużywające zaledwie 3,8 litra oleju napędowego na 100 km. Poziom emisji jest równie niski i wynosi jedynie 99 g CO2 na 1 km.

„Dzięki temu wynikowi należymy do absolutnej elity pod względem niskich emisji CO2” – powiedział Peter Ewerstrand, menedżer ds. zagadnień związanych z CO2 w Volvo Cars.

Volvo C30 1.6D DRIVe już od wiosny 2009 roku jest dostępne z funkcją Start/Stop, która wyłącza silnik podczas postoju, na przykład na światłach lub w korku ulicznym. Funkcja ta, wraz z szeregiem innych ulepszeń w sterowaniu silnikiem i technologii spalania, umożliwiła ograniczenie emisji do 104 g CO2/km. Kilka miesięcy później dokonano kolejnych  ulepszeń.

Volvo C30 DRIVe z funkcją Start/Stop umożliwia zatem przebycie 1380 km na jednym baku oleju napędowego o pojemności 52 l.

„Po raz pierwszy w historii Volvo zaprojektowaliśmy samochód, który emituje zaledwie 99 g CO2
 na 1 km” – powiedział Peter Ewerstrand.

Niskie zużycie paliwa nie jest jedyną nową cechą Volvo C30 zaprezentowanego we Frankfurcie. Ponownie opracowany został  cały przód, w tym przednie błotniki. Na grillu jeszcze wyraźniej uwidoczniono symbol Volvo – znak żelaza. Wlot powietrza powiększono do rozmiarów podobnych do XC60. Grill zyskał dzięki temu unikatowy, nowy wzór.

Samochód  pojawi się na rynku pod koniec tego roku.

   

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności