Uczestnicy programu

26
04/2011

Koncern Volkswagen AG w swojej fabryce Volkswagen Poznań uruchamia produkcję nowej generacji modelu VW Caddy

kategorie: EKOLOGIA

Nowy Caddy z nowym wyposażeniem i udoskonalony pod każdym względem.

Sześć nowych silników TDI i TSI zużywających nawet ok. 21% mniej paliwa, znacznie bogatsze wyposażenie, nowa stylistyka przodu nadwozia w stylu Golfa oraz niższe koszty eksploatacji sprawiają, że nowy Caddy jest jednym z najbardziej innowacyjnych miejskich samochodów dostawczych. Dotychczas trzecia generacja Caddy w ciągu blisko 7 lat (2004-2010) znalazła ponad 800 000 nabywców na całym świecie.

Nadrzędną i konsekwentną strategią koncernu Volkswagen jest optymalna ochrona kierowcy i pasażerów, stąd nowy Caddy jest wyposażony seryjnie w system ESP. Opcjonalnie Caddy będzie dostępny z 6- i 7-biegowymi przekładniami dwusprzęgłowymi (DSG) oraz z systemem ułatwiającym ruszanie pod górę. Nowa generacja VW Caddy będzie oferowana również w wydłużonej wersji (Caddy Maxi) i z napędem na cztery koła. Po raz pierwszy w obu wersjach drugi rząd siedzeń będzie można całkowicie wymontować.

W przypadku 5-osobowego Caddy ze standardowym rozstawem osi powstanie w ten sposób przestrzeń o pojemności do 3 030 litrów; w przypadku Caddy Maxi pojemność ta wyniesie blisko 3880 litrów. Opcjonalnie będzie można zamawiać Caddy w nowej wersji z trzecim rzędem siedzeń, czyli z siedmioma miejscami siedzącymi.

Nowy Caddy oferowany będzie z sześcioma nowymi silnikami. Wszystkie jednostki spełniają wymagania normy emisji spalin Euro V.

Silniki wysokoprężne z turbodoładowaniem (TDI) osiągają moc 55 kW/75 KM, 75 kW/102 KM, 81 kW/110 KM i 103 kW/140 KM. Wszystkie TDI pracują z wyjątkowo cichym i efektywnym bezpośrednim wtryskiem Common Rail i są seryjnie wyposażone w filtr cząstek stałych.

Dla Caddy TDI o mocy 140 KM dostępna będzie 6-biegowa DSG.

Caddy oferowany będzie również w wersji BlueMotion. Każdy Caddy BlueMotion posiada system Start-Stop oraz system rekuperacji wykorzystujący energię hamowania. Dzięki temu emisja CO2 została obniżona do poziomu 129 g/km.

W nowym Caddy oferowane będą także dwa nowe silniki TSI. Obie jednostki napędowe posiadają między innymi turbosprężarką i bezpośredni wtrysk. Caddy z silnikiem o pojemności 1,2 litra rozwija moc 63 kW/86 KM i 77 kW/105 KM.

Trzy nowe linie wyposażenia

Wyposażenie nowego Caddy zostało skonfigurowane całkowicie od nowa. Dotyczy to zarówno wyposażenia seryjnego jak i nowych elementów i materiałów zastosowanych w wyposażeniu wnętrza. Dostępne są trzy linie: Startline, Trendline i Comfortline. Wersja Trendline zastąpi Caddy Life, Comfortline pojawi się zamiast modelu specjalnego Style, natomiast po raz pierwszy do oferty Caddy włączona zostanie linia Startline. Nową najbogatszą wersją Caddy będzie Comfortline Edition (wcześniej Style Edition). W dalszym ciągu dostępna będzie turystyczna wersja Caddy Tramper, i to zarówno jako Caddy jak i Caddy Maxi.

***

Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Volkswagen Poznań jest 100% spółką-córką marki Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze w Niemczech i w Pacheco w Argentynie jest trzecią fabryką na świecie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki.

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności