Uczestnicy programu

Toyota Motor Poland
ul. Konstruktorska 5
02-673 Warszawa

tel. 0-prefix-22-449-05-00
fax 0-prefix-22-449-05-05

http://www.toyota.pl
http://www.lexus-polska.pl

Oficjalny dystrybutor samochodów osobowych, terenowych oraz dostawczych japońskiej marki Toyota. Na polskim rynku istnieje od 1999 roku. Od 2002 roku ma tu również dwa zakłady produkcyjne: fabrykę skrzyń biegów i silników benzynowych w Wałbrzychu oraz fabrykę silników diesla w Jelczu-Laskowicach k/Wrocławia.

Aktualności

17
11/2010

Toyota będzie produkować w pełni hybrydowy model Auris w Wielkiej Brytanii

kategorie: INNOWACJE, EKOLOGIA

Toyota Motor Europe (TME) poinformowała dziś o planach rozpoczęcia produkcji w pełni hybrydowej wersji swego popularnego hatchbacka segmentu C, modelu Auris, w brytyjskiej fabryce w Burnaston w hrabstwie Derbyshire. Produkcja pierwszego wytwarzanego w Europie w pełni hybrydowego samochodu Toyoty rozpocznie się w zakładach Toyota Motor Manufacturing (UK) Ltd (TMUK) w połowie roku 2010. Silniki będą produkowane w fabryce TMUK w Deeside w północnej Walii. Zapowiedź ta, która zbiega się z wizytą złożoną w zakładzie przez Lorda Mandelsona, sekretarza stanu ds. biznesu, innowacji i umiejętności, ilustruje zaangażowanie Toyoty w rozszerzenie europejskiej oferty pojazdów o niskiej emisji zanieczyszczeń.

czytaj więcej czytaj więcej

17
11/2010

Toyota będzie produkować pojazdy hybrydowe we Francji

kategorie: PRZEMYSŁ, EKOLOGIA

Toyota Motor Corporation (TMC) i Toyota Motor Europe (TME) podjęły decyzję o rozpoczęciu od roku 2012 produkcji małych samochodów hybrydowych w fabryce Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) we francuskim Valenciennes. Decyzja ta jest elementem realizowanej przez Toyotę strategii, przewidującej zastosowanie napędu hybrydowego w coraz większej liczbie modeli. Od roku 2000 w Europie sprzedano niemal 300 tysięcy hybrydowych pojazdów marek Toyota i Lexus, a wyniki sprzedaży stabilnie rosną.

czytaj więcej czytaj więcej

17
11/2010

Hybrydowy Prius 3 gwiazdą pikniku IKEA z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska

kategorie: EKOLOGIA

Toyota Prius pozostaje jedynym produkowanym na tak ogromną skalę seryjnym samochodem hybrydowym od 1997 roku. Obecnie w salonach możemy kupić już trzecią generację tego auta, które dzięki rozwinięciu systemu hybrydowego zużywa zaledwie 3,9 litra benzyny na 100 km emitując zaledwie 89 g CO2 na kilometr.

czytaj więcej czytaj więcej

17
11/2010

Toyota Verso zdobywa 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP 2010

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Toyota Verso zdobyła maksymalną ocenę 5 gwiazdek w sprawdzającym bezpieczeństwo teście EuroNCAP 2010. Model Verso uzyskał 89% za bezpieczeństwo podróżujących samochodem dorosłych, 75% za bezpieczeństwo dzieci, 69% za bezpieczeństwo pieszych i 86% za systemy bezpieczeństwa.
 

czytaj więcej czytaj więcej