Uczestnicy programu

03
12/2011

SEAT Mii otrzymał 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

  • 89% w kategorii „ochrona pasażerów"
  • 80% w kategorii „ochrona dzieci"
  • Mii dostępny jest z systemem City Safety Assist, który zmniejsza ryzyko kolizji

Zupełnie nowy, miejski samochód Mii wyróżniono pięcioma gwiazdkami w ostatnim teście zderzeniowym organizowanych przez prestiżową organizację Euro NCAP.
 W czterech zupełnie różnych kategoriach, które oceniane są w czasie testu zderzeniowego Euro NCAP, Mii otrzymał wynik 89% w kategorii ,,ochrona pasażerów" i maksymalną ilość punktów za ochronę pasażerów podczas zderzenia czołowego. Co więcej, Euro NCAP zwróciło szczególną uwagę na ochronę kolan i kości udowych osób zajmujących miejsca na przednich fotelach.
 W kategorii ,,ochrona dzieci", Mii osiągnął wynik 80%. Najwyższą liczbę punktów nowy SEAT otrzymał w teście dynamicznym, który miał na celu sprawdzenie poziomu ochrony manekina 3-letniego dziecka.
 Wynik Mii w kategorii „ochrony pieszych" wyniósł 46%. Natomiast w „zastosowaniu technologii bezpieczeństwa" otrzymał on aż 86%, dzięki wysoce zaawansowanemu systemowi ESP, który na rynku europejskim montowany jest w standardzie. Wynik Euro NCAP potwierdza, że SEAT Mii można uznać za jeden z najbezpieczniejszych samochodów miejskich.
 Wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdza fakt, iż Mii dostępny jest również z systemem City Safety Assist. Dzięki innowacyjnej technologii laserowej, system rozpoznaje obecność innych pojazdów przed samochodem i ostrzega kierowcę, jeśli ten z przodu zwalnia. Ponadto, jeżeli kierowca nie zareaguje, Mii automatycznie zaczyna hamować, co w wielu sytuacjach pozwala uniknąć kolizji. W razie konieczności, system ten może nawet zatrzymać samochód.
 Kompaktowy 3-drzwiowy model Mii świetnie sprawdza się w nieustannie zatłoczonym środowisku miejskim. Nowy samochód SEAT-a z silnikiem o pojemności 1,0 litra i mocy 60 lub 75 KM łączy w sobie nowoczesne i energiczne wzornictwo z użyteczną technologią. Dzięki takiemu połączeniu, miejscy kierowcy otrzymują do dyspozycji mały samochód, który z łatwością sprosta wymaganiom ich wiecznie zapracowanego życia.
  3-drzwiowy SEAT Mii pojawi się na hiszpańskim rynku już pod koniec roku, zaś w pozostałej części Europy sprzedaż rozpocznie się wiosną 2012 roku.

     
           
     

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności