Uczestnicy programu

05
01/2011

Ibiza pierwsza na liście „zielonych samochodów” w Hiszpanii

kategorie: EKOLOGIA

W okresie od stycznia do października 2010 roku SEAT zanotował znakomite wyniki pod względem liczby zarejestrowanych pojazdów z emisją nieprzekraczającą poziomu 130 g/km. Te dane potwierdzają zaangażowanie hiszpańskiej marki w ochronę środowiska poprzez produkowanie samochodów emitujących minimalne ilości związków węgla.

Według raportu „greencar monitor” przygotowanego przez TNS, SEAT Ibiza zajmuje pierwsze miejsce na liście rejestrowanych modeli z emisją do 130 g/km (24 047 egzemplarzy), przy czym sam SEAT jest liderem w kategorii marek pod względem ogólnej liczby rejestrowanych samochodów z tego samego przedziału emisji (42 029 egzemplarzy).

Raport ujawnia jeszcze jeden interesujący fakt: co drugi z rejestrowanych pojazdów marki SEAT charakteryzuje się emisją poniżej 130 g/km. W przypadku modelu Ibiza, aż 70% nowo rejestrowanych egzemplarzy to tzw. zielone samochody.

Oprócz SEAT-a Ibiza i jej znakomitego wyniku, na uwagę zasługuje także SEAT Leon i 10 380 egzemplarzy tego modelu zarejestrowanych jako pojazdy z emisją do 130 g/km. W przypadku SEAT-ów Altea i Altea XL z tak niska emisją spalin, zarejestrowano od stycznia do października 2010: 3378 egzemplarzy SEAT-ów Altea i 4224 egzemplarzy SEAT-ów Altea XL.

Mimo trwającego spowolnienia gospodarczego „zielone samochody” (pojazdy charakteryzujące się emisją nieprzekraczającą wartości 130 g/km) stanowią aż 43% wszystkich pojazdów zarejestrowanych w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2010 roku.

   

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności