Uczestnicy programu

Renault Polska: Aktualności

11
03/2013

Tysiące uczniów w całej Polsce zdobywa wiedzę dzięki Renault

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

48 000 uczniów z ponad 350 szkół podstawowych w całym kraju otrzymało pakiety edukacyjne „Droga i Ja”, służące do nauki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ekologicznych form transportu. Zestawy są elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

czytaj więcej czytaj więcej

03
05/2012

Szkolny Klub Bezpieczeństwa z Rybnika zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Renault

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Pancernik” ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie „Twój pomysł, Twoja inicjatywa”. Nagroda główna – kilkudniowy wyjazd do Francji – została przyznana podczas krajowego finału konkursu 17 kwietnia 2012 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Akcja jest elementem 12. edycji programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

czytaj więcej czytaj więcej

02
02/2012

Zaawansowane metody szkolenia z zakresu ekojazdy

kategorie: EKOLOGIA, BEZPIECZEŃSTWO

•    Szkoła Jazdy Renault podjęła współpracę z Key Driving Competences (KDC) w celu rozszerzenia metody szkolenia z zakresu ekojazdy o trening z użyciem systemu telemetrycznego, dającego możliwość obiektywnego pomiaru umiejętności jazdy ekologicznej. Zastosowanie zaawansowanych pomiarów pozwala na określenie elementów zachowania kierowcy, które wymagają korekty oraz ułatwia monitoring postępów kursanta.
•    Podstawowymi korzyściami płynącymi ze stosowania zasad ekojazdy są redukcja zużycia paliwa w samochodach o 5-20% oraz zmniejszenie wypadkowości w przypadku floty o około 10%*. Podczas pilotażowego szkolenia przeprowadzonego dla Telekomunikacji Polskiej S.A. zanotowano spadek zużycia paliwa o ponad 16%.
•    Obecne działania w Polsce są rozszerzeniem rozpoczętej w 2009 r. współpracy koncernu Renault i Key Driving Competences mającej na celu ochronę środowiska oraz ograniczenie zużycia paliwa.

czytaj więcej czytaj więcej

19
12/2011

Program edukacyjny Renault Polska najlepszą kampanią CSR w Europie

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Renault Polska oraz działająca na zlecenie firmy Agencja Allegro zdobyły nagrodę główną w kategorii CSR konkursu European Excellence Awards 2011 za Szkolne Kluby Bezpieczeństwa – element programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Ogłoszenie zwycięzców nastąpiło 8 grudnia 2011 w Amsterdamie.

czytaj więcej czytaj więcej

19
12/2011

Kolejne 46 000 uczniów rozpocznie naukę w ramach programu edukacyjnego Renault

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Prawie 46 500 uczniów z ponad 300 szkół podstawowych w całym kraju otrzyma pakiety edukacyjne „Droga i Ja”. Zestawy zostały ufundowane przez Renault Polska w ramach 12. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. To największa na świecie inicjatywa dla dzieci na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promocji ekologicznych form transportu.

czytaj więcej czytaj więcej

16
11/2011

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa nominowane w konkursie European Excellence Awards 2011

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Międzynarodowe jury konkursu European Excellence Awards 2011 wyróżniło jeden z elementów programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Szkolne Kluby Bezpieczeństwa zostały nominowane do nagrody głównej w kategoriach CSR oraz kampanie krajowe i regionalne zrealizowane w Polsce, Rosji i na Ukrainie. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 8 grudnia 2011 w Amsterdamie.

czytaj więcej czytaj więcej