Uczestnicy programu

18
04/2013

Nissan i Gibson łączą siły tworząc warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu NV200

kategorie: GOSPODARKA, EKOLOGIA

Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Firmy Gibson i Nissan postanowiły połączyć swoją wiedzę i doświadczenie w branży muzycznej oraz w segmencie praktycznych, małych samochodów dostawczych. Owocem tej współpracy jest warsztat lutniczy na kółkach, czyli Gibson NV200 Mobile Repair & Restoration Van. Samochód ten jest przystosowany do roli mobilnego warsztatu lutniczego, który może obsługiwać zarówno zawodowych muzyków, jak i amatorów oraz imprezy muzyczne, takie jak festiwale i koncerty, a także studia nagrań i klientów indywidualnych.

„Dzięki niewielkim rozmiarom samochód dostawczy NV200 Compact Cargo doskonale nadaje się do wykonywania manewrów w ciasnych miejscach, dzięki czemu świetnie zdaje egzamin podczas imprez muzycznych w miastach i na terenie koncertów, gdzie przestrzeń jest na wagę złota" - mówi Henry Juszkiewicz, prezes firmy Gibson. „Duża przestrzeń załadunkowa ze zintegrowanymi zaczepami w standardzie i hakami do mocowania ładunków pomaga dostosować pojazd do potrzeb lutnika zajmującego się naprawą gitar".

Wiodące w klasie zużycie paliwa, wynoszące 9,8 litra na 100 km*, jakie zapewnia 4-cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 2 litrów i mocy 131 KM oraz wydajna skrzynia biegów Xtronic CVT® poszerza pulę zalet tego modelu, który może jeździć w dalekie trasy wraz z zespołami podczas tras koncertowych.

„Nissan NV200 Compact Cargo to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli małych firm, przedsiębiorców i marzycieli" - mówi Joe Castelli, wiceprezes ds. sprzedaży samochodów użytkowych i floty, Nissan North America. „Dzięki współpracy z firmą Gibson nad stworzeniem NV200 Mobile Repair & Restoration Van pokazaliśmy, jak duże są możliwości tego samochodu dla tych, którzy mają pomysł na biznes, odrobinę kreatywności i dysponują kwotą 19 990 USD**, która jest doskonałą ofertą, biorąc pod uwagę zalety pojazdu. A ponieważ ten model przeznaczony jest dla biznesu i ludzi pracy, z niecierpliwością czekamy na to, aż najlepsi rzemieślnicy świata zrobią z niego dobry użytek".

Warsztat lutniczy na kółkach Gibson NV200 Mobile Repair & Restoration Van stworzony przez Nissana jest rozszerzeniem Gibson Pro Audio i osławionego warsztatu Repair & Restoration firmy Gibson z siedzibą w Nashville w stanie Tennessee. To właśnie tutaj najlepsi i najzdolniejsi gitarzyści świata przyjeżdżają serwisować swoje instrumenty.

W miarę jak stacjonarny zakład lutniczy Repair & Restoration naprawia i stroi gitary należące zarówno do najlepszych zawodowych gitarzystów świata, jak i amatorów z pasją, Gibson NV200 Compact Cargo działa jak „pogotowie" dla muzyków grających zawodowo i dorywczo, którym zależy na ekspresowej naprawie, a także pełni rolę edukacyjną, prezentując szerokiemu gronu odbiorców sztukę tworzenia i naprawy gitar, czyli lutnictwo.

NV200 Compact Cargo posiada prawie 3,5 m3 przestrzeni ładunkowej, która rozpoczyna się za przednimi fotelami, i wysokość 134 cm, co jest wartością porównywalną do wielu standardowych, pełnowymiarowych samochodów dostawczych. Ponadto pojazd wyposażony jest w wysokie drzwi - w tym standardowe drzwi tylne dzielone w proporcji 40/60 - i niską krawędź załadunku na wysokości zaledwie 50 cm. Ładowność wynosi 680 kg (model S).

Natomiast sercem samochodu jest wysuwana szafka, w której znajduje się gama narzędzi lutniczych, takich jak suwmiarka, linijka, pilniki do progów, szczypce do wyciągania progów, różne rodzaje papieru ściernego, klej uniwersalny, klej do drewna, kamertony, urządzenia do ustalania promienia podstrunnicy, części do gitar (struny, urządzenia do strojenia, progi, śruby, mosty, gałki potencjometrów, olej lniany, potencjometry, przystawki), obcęgi, śrubokręty oraz lutownica. Lutnicy mogą rozłożyć szafkę z narzędziami do krawędzi NV200, tak aby pracować z instrumentami w pojeździe, lub całkowicie wysunąć ją z pojazdu do przeprowadzania napraw i strojenia gitar.

Specjalnie zaprojektowany stojak na gitary umiejscowiono bezpośrednio za przednim fotelem. Pomieści on nawet cztery gitary znajdujące się na różnych etapach naprawy. W specjalnie zmodyfikowanym kokpicie wyraźnie widać styl firmy Gibson dzięki klasycznym elementom drewnianym w kolorze mahoniu i klonu w desce rozdzielczej oraz skórzanej tapicerce foteli.

Oddział Gibson Pro Audio również dołożył swoje „trzy grosze", dostarczając specjalnie dostrojony system audio marki Onkyo, z którą współpracuje.

Samochód został oklejony napisem „Gibson Repair & Restoration" z jednej strony i „Gibson Pro Audio" z drugiej. Na nalepkach znajdują się również klasyczne instrumenty strunowe Gibson oraz produkty z oferty Gibson Pro Audio, takie jak głośniki marek Cerwin-Vega! i KRK oraz słuchawki Onkyo i Stanton.

Joe Castelli objaśnia: „Gibson i Nissan to dwie firmy z Tennessee, które tworzą produkty dla pasjonatów, przydatne do codziennego użytku. Od wielu lat szukaliśmy sposobu na połączenie sił, a premiera modelu NV200 Compact Cargo daje nam do tego doskonałą sposobność. Praca z firmą Gibson to spełnienie marzeń dla wielu z nas i z radością czekamy na kolejne etapy wspólnych działań".

Warsztat lutniczy na kółkach Gibson NV200 Repair & Restoration Van miał swoją premierę 27 marca 2013 r. podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. W serwisie www.NissanNews.com dostępne są artystyczne wizualizacje tego modelu i film obrazujący jego powstawanie.

Świat Nissana w USA

Działania Nissana w Ameryce Północnej obejmują stylizację pojazdów, projektowanie, finansowanie dla klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych, sprzedaż i marketing oraz dystrybucję i produkcję. Firma Nissan prowadzi działania na rzecz ochrony środowiska w ramach Zielonego Programu Nissana oraz została nagrodzona tytułem Partnera Roku ENERGY STAR® w latach 2010-2012 przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. Więcej informacji na temat Nissana w USA oraz pełna oferta samochodów marki Nissan i Infiniti dostępne na stronie www.NissanUSA.com oraz www.InfinitiUSA.com lub w serwisach prasowych NissanNews.com i InfinitiNews.com.

Świat Nissana

Nissan Motor Co., Ltd., druga co do wielkości firma motoryzacyjna w Japonii, posiada główną siedzibę w japońskiej Jokohamie i należy do koncernu Renault-Nissan. Firma Nissan zatrudnia na całym świecie ponad 248 000 pracowników, a w 2012 roku dostarczyła ponad 4,9 miliona pojazdów. Wartość przychodu wygenerowanego w roku 2011 wyniosła 9,4 biliona jenów (118,95 mld dolarów amerykańskich). Dążąc do tworzenia emocjonujących i innowacyjnych produktów dostępnych dla każdego odbiorcy, Nissan posiada w swojej kompleksowej ofercie 64 modele dostępne pod marką Nissan oraz Infiniti. Jako pionier w dziedzinie rozwiązań zeroemisyjnych, firma Nissan wykonała historyczny krok, wprowadzając na rynek model LEAF, pierwszy masowo produkowany samochód napędzany w 100% silnikiem elektrycznym, który zdobył uznanie na arenie międzynarodowej, co zaowocowało między innymi przyznaniem mu prestiżowego tytułu Samochodu Roku 2011-2012 w Japonii oraz Światowego Samochodu Roku 2011.

Więcej informacji na temat naszych produktów, usług i działań w kierunku stosowania zasad zrównoważonego rozwoju w rozwiązaniach mobilności dostępne na stronie: http://www.nissan-global.com/EN/

O firmie Gibson

Założona w 1894 roku firma Gibson jest globalnym przedsiębiorstwem muzyczno-lifestyle'owym z siedzibą w Nashville w stanie Tennessee, zajmującym się tworzeniem produktów dla muzyków, fanów muzyki i nie tylko. Gibson jest znana na całym świecie z produkcji klasycznych modeli zdobionych instrumentów, w tym legendarnych gitar elektrycznych i akustycznych, mandolin i banjo. Prowadzona przez technologicznego wizjonera, Henry'ego Juszkiewicza, firma ta od samego początku wprowadzała na rynek innowacyjne rozwiązania - najnowszym z nich jest gitara Firebird X. Za pośrednictwem Gibson Foundation firma Gibson prowadzi działania filantropijne w dziedzinie muzyki, edukacji, ochrony zdrowia i usług dla ludności. Rodzina marek Gibson obejmuje niektóre z najbardziej znanych i szanowanych nazw w historii muzyki i rozrywki, w tym Epiphone, KRK, Stanton, Onkyo, Dobro, Kramer, Steinberger, Tobias, Echoplex, Electar, Flatiron, Slingerland, Valley Arts, Maestro, Oberheim, Baldwin, Sunshine Piano, Take Anywhere Technology, J&C Fischer, Chickering, Hamilton i Wurlitzer. Więcej informacji dostępne na stronach: www.gibson.com, www.facebook.com/gibsonguitar, www.twitter.com/gibsonguitar.

# # #

* Kategoria wg klasyfikacji Ward - mały samochód dostawczy. Nissan NV200 z roku 2013 w stosunku do konkurencji z roku 2012 i 2013 Zużycie paliwa według EPA wynosi 9,8 l na 100 km w cyklu miejskim. Rzeczywiste zużycie paliwa może różnić się w zależności od warunków. Wyłącznie w celach porównawczych.

**Cena detaliczna zalecana przez producenta nie obejmuje podatków, opłat licencyjnych ani opłat za dostawę pojazdu do dealera. Cenę końcową ustala dealer. Ceny i specyfikacje mogą ulegać zmianie bez uprzedniego powiadomienia. Nie obejmuje modyfikacji wykonanych dla modelu Gibson Repair & Restoration Van.

   

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności