Uczestnicy programu

Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.
ul. Gottlieba Daimlera 1
(wjazd od Al. Jerozolimskich 178)
02-460 Warszawa

Oficjalny przedstawiciel niemieckiego koncernu Daimler AG w Polsce. Od połowy lat 90. jest na naszym rynku generalnym importerem samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów marki Mercedes-Benz. W ofercie firmy znajdują się również samochody osobowe Smart, luksusowe auta Maybach, samochody użytkowe Mitsubishi Fuso i autobusy Setra (EvoBus).

Aktualności

17
11/2010

BlueTEC: Najczystszy diesel świata

kategorie: EKOLOGIA, INNOWACJE

Od ponad 100 lat Daimler AG jest symbolem pionierskich rozwiązań i postępu w technice motoryzacyjnej. Założyciele firmy wynaleźli samochód, zbudowali pierwszy autobus, ciężarówkę i łódź motorową. Dziś umacniamy naszą wiodącą pozycję w technice i technologii, zgłaszając 1000 patentów rocznie; przełomowe wynalazki to m.in. ABS, poduszka powietrzna i Active Brake Assist (system hamowania awaryjnego).

czytaj więcej czytaj więcej

17
11/2010

Hybrydy: inteligentnie połączone technologie

kategorie: INNOWACJE, EKOLOGIA

Napęd hybrydowy stanowi połączenie silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym. W zależności od typu pojazdu oraz sytuacji podczas jazdy, silniki mogą napędzać samochód oddzielnie lub jednocześnie. Używane obecnie hybrydy dobrze sprawdzają się w ruchu wielkomiejskim.

czytaj więcej czytaj więcej

17
11/2010

Debata nad CO2

kategorie: EKOLOGIA

Świat musi znacząco zredukować emisję CO2. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie podmioty produkujące CO2 połączą swoje siły. Daimler AG konsekwentnie zmniejsza emisję szkodliwych substancji w samochodach osobowych i użytkowych. Naszym celem jest jazda bezemisyjna pojazdami napędzanymi energią elektryczną i ogniwami paliwowymi.

czytaj więcej czytaj więcej