Uczestnicy programu

Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.
ul. Gottlieba Daimlera 1
(wjazd od Al. Jerozolimskich 178)
02-460 Warszawa

Oficjalny przedstawiciel niemieckiego koncernu Daimler AG w Polsce. Od połowy lat 90. jest na naszym rynku generalnym importerem samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów marki Mercedes-Benz. W ofercie firmy znajdują się również samochody osobowe Smart, luksusowe auta Maybach, samochody użytkowe Mitsubishi Fuso i autobusy Setra (EvoBus).

Aktualności

05
03/2012

Mercedes-Benz E 300 BlueTEC HYBRID: najoszczędniejsza limuzyna na świecie

kategorie: EKOLOGIA

Mercedes-Benz kontynuuje hybrydową ofensywę i otwiera zupełnie nowy rozdział w dziedzinie wydajności luksusowych aut. Nową Klasę E 300 BlueTEC HYBRID wprawia w ruch 4-cylindrowy turbodiesel o mocy 204 KM i maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm, połączony z motorem elektrycznym o mocy 27 KM i momencie 250 Nm. Efekt? Średnie zużycie oleju napędowego na poziomie zaledwie 4,2 l/100 km.

czytaj więcej czytaj więcej

25
02/2012

„Tankowanie” auta elektrycznego bez kabla

kategorie: EKOLOGIA

Daimler AG testuje właśnie system ładowania indukcyjnego. Aby rozpocząć ładowanie baterii, zmodyfikowana Klasa A E-CELL musi jedynie znaleźć się w zasięgu cewki elektromagnetycznej, zainstalowanej w podłożu. „Tankowanie” rozpoczyna się automatycznie, bez potrzeby podłączania kabla.

czytaj więcej czytaj więcej

12
02/2012

Gazowe Econiki dla Biedronki

kategorie: EKOLOGIA

Mercedes-Benz, lider technologii przyjaznej środowisku,  oraz Jeronimo Martins, firma dbająca o zrównoważony transport, właściciel sieci Biedronka w Polsce, kontynuują współpracę. Tym razem Jeronimo Martins  zdecydował się na zakup dwóch ultraekologicznych samochodów model Econic NGT. Są to pierwsze w tym sektorze pojazdy napędzane sprężonym gazem ziemnym.

czytaj więcej czytaj więcej

19
01/2012

Prototypowa naczepa Mercedes-Benz: aerodynamiczny przełom

kategorie: EKOLOGIA, ZRÓWNOWAŻONY TRANSPORT

Współczynnik oporu powietrza niższy o 18 proc., spadek zużycia paliwa o niemal 5 proc. – wyrafinowana aerodynamika naczepy Mercedes-Benz otwiera kolejny rozdział w zakresie ekonomiki i wpływu na środowisko nowoczesnych ciężarówek, takich jak nowy Actros. Opływowy tandem po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów Trailer 2011 w Belgii.

czytaj więcej czytaj więcej