Uczestnicy programu

Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.
ul. Gottlieba Daimlera 1
(wjazd od Al. Jerozolimskich 178)
02-460 Warszawa

Oficjalny przedstawiciel niemieckiego koncernu Daimler AG w Polsce. Od połowy lat 90. jest na naszym rynku generalnym importerem samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów marki Mercedes-Benz. W ofercie firmy znajdują się również samochody osobowe Smart, luksusowe auta Maybach, samochody użytkowe Mitsubishi Fuso i autobusy Setra (EvoBus).

Aktualności

03
05/2012

Imponujący rodowód: historia silników Diesla w ciężarówkach Mercedes-Benz

kategorie: ZRÓWNOWAŻONY TRANSPORT, EKOLOGIA, GOSPODARKA

90 lat silników wysokoprężnych w średniotonażowych samochodach użytkowych Mercedes-Benz to 90 lat innowacji i wytężonej pracy – nie tylko w ciężarówkach, ale również w autobusach oraz pojazdach specjalnych. Przy okazji debiutu nowych jednostek OM 934/936, warto spojrzeć w lusterko wsteczne i przyjrzeć się imponującej galerii ich przodków.

czytaj więcej czytaj więcej

03
05/2012

BlueEfficiency Power: Mercedes-Benz prezentuje nowe generacje silników do aut użytkowych

kategorie: EKOLOGIA, ZRÓWNOWAŻONY TRANSPORT

Mercedes-Benz rozszerza portfolio jednostek spod szyldu "BlueEfficiency Power" i wprowadza nową serię silników OM 93x do napędzania średniotonażowych samochodów w dystrybucji towarów oraz nowy silnik heavy-duty OM 470. Każdy z nich już dziś spełnia normę emisji spalin Euro VI.

czytaj więcej czytaj więcej

03
05/2012

Ekonomiczna, zwarta i lekka jednostka OM 470: Mercedes-Benz rozszerza gamę silników heavy-duty

kategorie: EKOLOGIA, ZRÓWNOWAŻONY TRANSPORT

Mercedes-Benz rozszerza gamę rzędowych, sześciocylindrowych silników heavy-duty, służących do napędu pojazdów ciężarowych i autobusów. Zależnie od wersji, moc nowej, montowanej pionowo jednostki OM 470 o pojemności 10,7 litra waha się od 240 kW (326 KM) do 315 kW (428 KM). Jej montażem od czerwca zajmie się niemiecki zakład w Mannheim. Lekka, wydajna konstrukcja dołącza do nowej generacji silników spod znaku "BlueEfficiency Power". Sześciocylindrowe jednostki rzędowe o mocy od 156 kW (240 KM) do 375 kW (510 KM) zaprojektowano tak, aby spełnić szerokie wymagania w segmencie ciężarówek i autobusów. Każda z nich spełnia już wyśrubowaną normę emisji spalin Euro VI.

czytaj więcej czytaj więcej

03
05/2012

Mercedes-Benz szuka … Mercedes!

kategorie: DZIEŃ KOBIET

To nie żart – z okazji Dnia Kobiet, Mercedes-Benz, łącząc zamiłowanie do piękna i tradycji, poszukuje Pań o imieniu Mercedes. Nie każdy bowiem wie, że nazwa marki pochodzi od tego hiszpańskiego imienia.

czytaj więcej czytaj więcej