Uczestnicy programu

Mazda Motor Logistics Europe.
Sp.z o.o. oddział w Polsce
Ul. Iłżecka 24
02-135 Warszawa

Oficjalny przedstawiciel japońskiej marki Mazda. Na polskim rynku istnieje od 2008 roku. W ofercie marki znajdują się samochody osobowe, w tym także użytkowe z homologacją ciężarową.

Aktualności

03
12/2011

Mazda „i-ELOOP” - pierwszy na świecie, oparty na kondensatorze, układ hamulcowy odzyskujący energię dla samochodów osobowych

kategorie: EKOLOGIA

Mazda Motor Corporation skonstruowała pierwszy na świecie układ hamulcowy odzyskujący energię, przeznaczony dla samochodów osobowych, w którym zastosowano kondensator. Ten przełomowy system, nazwany przez Mazdę „i-ELOOP”, pojawi się w samochodach Mazdy w 2012 r. W warunkach jazdy w ruchu drogowym, obfitującej w częste przyspieszenia i hamowania, „i-ELOOP”  zmniejsza zużycie paliwa o ok. 10 %.

czytaj więcej czytaj więcej

03
11/2011

Mazda nagrodzona za system monitorowania tyłu pojazdu

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Mazda wierzy, że samochody powinny dawać radość z jazdy. A najwięcej radości daje jazda bezpiecznym autem. W ostatnich latach Mazda3, Mazda6, Mazda2 i Mazda5 otrzymały po 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Wprowadzając system monitorowania tyłu pojazdu (RVM), powtórzyliśmy nasz sukces.

czytaj więcej czytaj więcej

16
10/2011

Mazda CX-5 – pierwszy samochód z zastosowaniem wysokowytrzymałej stali 1800 MPa

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Mazda Motor Corporation, we współpracy z firmami Sumitomo Metal Industries, Ltd. i Aisin Takaoka Co., Ltd., jest pierwszym producentem w sektorze motoryzacji, który produkuje  komponenty samochodów z wykorzystaniem stali 1800 MPa, o dużej wytrzymałości na rozciąganie. Ta wysokowytrzymała odmiana stali zadebiutuje w całkowicie nowym modelu, Mazda CX-5, którego sprzedaż rozpocznie się na początku  2012 roku.

czytaj więcej czytaj więcej

16
09/2011

Nagroda „Euro NCAP Advanced” dla układu monitorowania tyłu pojazdu Mazdy

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Opracowany przez Mazdę układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM), dostępny w modelu Mazda3, otrzyma nagrodę „Euro NCAP* Advanced” podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (IAA).

czytaj więcej czytaj więcej