Uczestnicy programu

Kia Motors Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 366
02-819 Warszawa

infolinia: 0801 KIA KIA (0801 542 542)
fax: 022 546 40 40

http://www.kia.com

Przedstawiciel i importer koreańskiej marki Kia. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 1995 roku. Oferuje pełną gamę samochodów osobowych, SUV oraz MPV.

Aktualności

25
11/2010

Początek testów prototypowej floty KIA cee’d

Równolegle z trwającymi w Korei oraz w USA programami testowymi pojazdów typu FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle – pojazd napędzany energią z ogniw paliwowych) KIA Motors przygotowuje flotę prototypowych samochodów KIA cee’d Hybrid, które poddane zostaną specjalistycznym ocenom podczas prób eksploatacyjnych w Europie i Ameryce Północnej.

czytaj więcej czytaj więcej

25
11/2010

Trzy premiery Kia Motors w Genewie

kategorie: EKOLOGIA

  • Światowa premiera Kia Sportage – całkowicie nowego SUVa
  • Światowa premiera Kia Venga EV – koncepcji elektrycznego hatchbacka segmentu B
  • Europejska premiera koncepcyjnego sedana Kia Ray z napędem hybrydowym typu ‘plug-in’

czytaj więcej czytaj więcej

24
11/2010

Najwyższe noty EuroNCAP dla Kia Sportage i Kia Venga

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Kolejne dwa pojazdy marki Kia, nowy SUV Kia Sportage oraz przestronny hatchback segmentu B Kia Venga, uzyskały najwyższą ocenę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym od niezależnej organizacji EuroNCAP*. Oba samochody awansowały na wiodące pozycje w swoich segmentach − dołączając do ekskluzywnego towarzystwa modeli Kia: Soul, cee’d i Sorento, wyróżnionych już wcześniej 5 gwiazdkami.

czytaj więcej czytaj więcej

24
11/2010

Koncepcyjna Kia Venga z napędem elektrycznym – kurtyna w górę.

Samochód koncepcyjny Kia Venga EV, którego światowa premiera odbyła się na tegorocznym Salon d’Automobile de Geneve ma identyczne wymiary jak „seryjna” Venga, przestronny i dynamiczny hatchback segmentu B – lecz napędzany jest silnikiem elektrycznym rozwijającym moc 80 kW oraz moment obrotowy 280 Nm. Venga EV przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 11,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 140 km/h.

czytaj więcej czytaj więcej