Uczestnicy programu

30
11/2010

Hyundai – ekologicznie na targach w Paryżu

kategorie: EKOLOGIA

Podczas tegorocznego Mondial de l'Automobile w Paryżu miała miejsce światowa premiera nowego modelu marki Hyundai – ix20, reprezentującego segment B-MPV.

Hyundai ix20, zaprojektowany w niemieckim centrum projektowym firmy w Rüsselsheim, jest drugim - po ix35, europejskim samochodem stworzonym zgodnie z nowym językiem projektowania Hyundaia Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba).

Samochód reprezentuje radykalne odejście od charakterystycznej dla tego segmentu koncepcji pudełkowego minivana, w kierunku bardziej dynamicznych i sportowych kształtów.

ix20 reprezentuje crossover-owy charakter oraz uniwersalność użytkowania – jest on nie tylko funkcjonalnym środkiem transportu, ale jednocześnie zapewnia dynamikę i przyjemność z jazdy.

ix20 jest oferowany z unikalnym programem gwarancyjnym Hyundaia 5-Year Triple Care, obejmującym 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu oraz 5 lat assistance.

Jest to jednocześnie kolejny model Hyundaia który może być wyposażony w zestaw Blue DriveTM ,na który składają się opony o niskim współczynniku oporu toczenia oraz system ISG (Idle Stop and Go). Technologia ISG sprawdza się idealnie we wzmożonym ruchu miejskim, gdzie istnieje nieustanna potrzeba ruszania i zatrzymywania się. System automatycznie wyłącza silnik kiedy samochód całkowicie się zatrzyma (skrzynia biegów na luzie), a uruchamia go ponownie natychmiast, jak tylko kierowca naciśnie pedał sprzęgła.

Kolejną premierą w Paryżu był nowy i10. To odświeżona wersja popularnego mikrovana, który zyskał szereg ulepszeń w zakresie designu i wyposażenia, a przede wszystkim otrzymał nowy 1.0-litrowy silnik z systemem ISG, o obniżonym poziomie emisji CO2.

Międzynarodowe targi motoryzacyjne w Paryżu będą także okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć Hyundaia w autorskim programie ekologicznym Blue DriveTM, dzięki któremu firma aspiruje do stania się światowym liderem w stosowaniu technologii przyjaznych środowisku.

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności