Uczestnicy programu

Ford Polska Sp. z o.o.: Aktualności

30
11/2010

Prace nad elektrycznymi samochodami Forda postępują zgodnie z planem: w nowym Fordzie C-Max Hybrid Plug-in ma znaleźć się ceniony system szeregowo-równoległy

kategorie: EKOLOGIA

 • Ford jest na dobrej drodze, by zacząć produkcję pięciu samochodów z napędem hybrydowym, napędem hybrydowym typu plug-in i z napędem elektrycznym na rynek Ameryki Północnej do 2012 r. i na rynki Europy do 2013 r.
 • Pierwsza hybryda i hybryda typu plug-in Forda na Europę będą bazować na nowym Fordzie C-MAX i zostaną wprowadzone na rynek w 2013 r.
 • W Fordzie C-MAX hybrid plug-in zastosowany zostanie ceniony system szeregowo-równoległy z wysokowydajnym silnikiem opartym na cyklu Atkinsona w połączeniu z wysokonapięciowym elektrycznym silnikiem-generatorem trakcyjnym i akumulatorem litowo-jonowym.
 • Nowy Ford C-MAX hybrid i hybrid plug-in będzie produkowany w Walencji w Hiszpanii i wraz z Fordami Transit Connect Electric i Focus Electric oraz samochodem segmentu CD będą stanowić komplet pojazdów kompaktowych, średniej wielkości i należących do segmentu lekkich pojazdów użytkowych, wyposażonych w alternatywny napęd.

czytaj więcej czytaj więcej

30
11/2010

Dwie floty eksperymentalnych samochodów z napędem elektrycznym pozwalają Ford of Europe na testowanie rozwiązań dla e-mobilności

kategorie: EKOLOGIA

Genewa, 2 marca, 2010 r. – Ford of Europe zdecydowanie przyspiesza prace nad zastosowaniem elektrycznych źródeł napędu pojazdów (e-mobility). Jedną z ostatnich inicjatyw jest włączenie się do realizowanego w Kolonii projektu colognE-mobil.

czytaj więcej czytaj więcej

30
11/2010

Nowe silniki Forda – wyższe osiągi, większe oszczędności paliwa i niższa emisja CO2

kategorie: EKOLOGIA

 • Ford wprowadza na rynek nowoczesne, bardzo efektywne jednostki napędowe, benzynowe i wysokoprężne, zapewniające poprawę osiągów przy dalszym ograniczeniu zużycia paliwa i emisji CO2.
 • Nowa jakość wśród silników benzynowych: zupełnie nowe, 4-cylindrowe jednostki Ford EcoBoost o pojemności 1,6 i 2,0 litrów.
 • Całkowicie zmodernizowane i udoskonalone silniki Diesel rodziny Duratorq TDCi o pojemności 1,6 i 2,0 litrów.
 • Dostępne również silniki Diesel w wersji ECOnetic o bardzo niskiej emisji CO2.
 • Silniki współpracują z zaawansowanymi technicznie skrzyniami biegów, wśród których jest 6-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna Ford PowerShift.
 • Znacząca redukcja ilości emitowanego CO2 w przypadku wszystkich średnich i większych modeli Forda.

czytaj więcej czytaj więcej

30
11/2010

Ford Mondeo - Zalety silników ecoboost

kategorie: EKOLOGIA

W poszukiwaniu poprawy osiągów: 2,0-litrowa jednostka benzynowa Ford EcoBoost

Nowa rodzina silników Ford EcoBoost ma układ bezpośredniego wtrysku benzyny, turbodoładowanie oraz układ niezależnych zmiennych faz rozrządu dla obu wałków – rozwiązania zapewniające maksymalną efektywność procesów spalania i pracy całej jednostki. Dzięki tym rozwiązaniom możliwe jest obniżenie zużycia paliwa i wartości emisji CO2 nawet o 20% w porównaniu z konwencjonalnymi silnikami benzynowymi o podobnej mocy.

czytaj więcej czytaj więcej

30
11/2010

Nowe modele Ford Econetic umożliwiają dalsze zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla

kategorie: EKOLOGIA

 • Nowy model Ford Mondeo ECOnetic z emisją CO2 na poziomie 115 g/km.
 • Ford Ka będzie wyposażony standardowo w system Ford Auto-Start-Stop: emisja CO2 w wersji TDCi wynosi 109 g/km.
 • Ford na dobrej drodze do przekroczenia swojego celu redukcji emisji CO2 z nowych pojazdów do 2020 r. o 30 procent w porównaniu z rokiem modelowym 2006.

czytaj więcej czytaj więcej

30
11/2010

Wkrótce wprowadzenie na rynek ekscytującego nowego Forda Focus

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGIA

 • Trzy wersje nadwozia ekscytującej globalnej gamy Forda Focus po raz pierwszy razem na Salonie Samochodowym Paryż 2010
 • Sportowy 5-drzwiowy hatchback, elegancki 4-drzwiowy sedan i stylowe 5-drzwiowe kombi w centrum uwagi na stoisku Forda w Paryżu
 • Nowy Ford Focus łączy dynamiczny wygląd i wyjątkowy wachlarz inteligentnych nowych rozwiązań technicznych z wysoką jakością wykonania, wyjątkowym poziomem bezpieczeństwa pasażerów i dalszymi udoskonaleniami poprawiającymi wysoko cenioną jakość jazdy

czytaj więcej czytaj więcej