Uczestnicy programu

16
09/2011

Raport CDP: Fiat wśród globalnych liderów w dziedzinie pokonywania zmian klimatycznych

kategorie: GOSPODARKA, EKOLOGIA

Po ostatnim, ponownym potwierdzeniu obecności spółki Fiat S.p.A. w światowym i europejskim indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones, firma została także wpisana do indeksu Global 500Carbon Disclosure Leadership (CDLI) i indeksu Carbon Performance Leadership (CPLI), według raportu opublikowanego przez organizację typu non-profit Carbon Disclosure Project (CDP).

Ponad 400 spółek na całym świecie zostało poddanych analizie, a Fiat okazał się jedyną włoską firmą wśród 23 spółek dopuszczonych do obu indeksów.
Indeks CDLI uwzględnia tylko te firmy w indeksie FTSE Global Equity Index Series (Global 500), które wykazują największą transparentność w ujawnianiu udziałowcom strategii i działań podejmowanych w celu pokonywania zmian klimatycznych. Z drugiej strony CPLI obejmuje spółki, które wykazały największe zaangażowanie w zmniejszanie emisji dwutlenku węgla.

Fiat uzyskał wynik 93/100 za transparentność w ujawnianiu i maksymalny wynik ("A") za zaangażowanie w zmniejszanie emisji dwutlenku węgla. Oba wyniki stanowią ogromny postęp w stosunku do poprzedniego roku i potwierdzają główną rolę, jaką w całej strategii biznesowej Fiata, odgrywa zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko.

Organizacja CDP, która działa w imieniu 551 inwestorów instytucjonalnych, posiadających 71 bilionów USD udziałów kapitałowych, to organizacja typu non-profit utrzymująca największą na świecie bazę danych zawierającą działania podejmowane przez spółki w celu złagodzenia zmian klimatycznych. W przybliżeniu 3 000 organizacji na całym świecie dokonuje pomiaru i ujawnia poziom emitowanego przez siebie dwutlenku węgla, wraz z ryzykami i możliwościami związanymi z klimatem, za pośrednictwem organizacji Carbon Disclosure Project.

W celu uzyskania dodatkowych informacji należy odwiedzić stronę www.cdproject.net.

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności