Uczestnicy programu

11
04/2012

Ostatnia szansa dla studentów na wygraną w konkursie Young Creative Chevrolet!

kategorie: KONKURS

  • Już tylko kilkanaście dni pozostało na złożenie prac w konkursie Young Creative Chevrolet
  • Polska w europejskiej czołówce

Już tylko kilkanaście dni pozostało na złożenie prac w konkursie Young Creative Chevrolet (YCC). Młodzi artyści mają szansę zawalczyć o atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 10 000 Euro w czterech kategoriach: Moda, Film, Fotografia i Sztuki Wizualne. Dodatkowo, polską nagrodą główną jest udział w europejskiej rundzie finałowej oraz szansa na praktykę związaną z wybraną kategorią konkursową zagranicą. Prace przyjmowane są do 1 kwietnia.

W sumie do udziału w polskiej edycji konkursu YCC zgłosiło się aż 28 uczelni, co plasuje Polskę na trzecim miejscu wśród wszystkich państw europejskich startujących w konkursie! Wynik jest szczególnie dużym osiągnięciem z racji tego, że w tym roku wydarzenie odbywa się w Polsce po raz pierwszy. Europejska edycja konkursu organizowana jest już po raz szósty, a w zeszłym roku wzięło w niej udział 155 uczelni z 22 krajów.

W konkursie mogą wziąć udział studenci z zarejestrowanych uczelni. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie prac ukazujących ducha optymizmu i ideę, że życie jest pełne możliwości – zgodnie z wartościami wyznawanymi przez markę Chevrolet. 

Do udziału w konkursie zachęcają też jurorzy: Karolina Zmarlak, nowojorska projektantka polskiego pochodzenia, która oceniać będzie prace w kategorii Moda; Arkadiusz Jakubik, znany aktor i reżyser nagrodzonej na festiwalu w Gdyni „Prostej historii o miłości”, który oceni prace w kategorii Film; Katarzyna Sagatowska, fotografka-dokumentalistka, kuratorka wielu wystaw w kraju i zagranicą oraz jurorka YCC w kategorii Fotografia; Michał Łojewski, współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, zajmujący się identyfikacją wizualną największych marek, który oceni prace w kategorii Sztuki Wizualne.

Patronami medialnymi YCC są Digital Camera, artinfo.pl, students.pl, dlastudenta.pl, Radio Kampus, Radio Żak i absolvent.pl. Więcej informacji na stronie www.youngcreativechevrolet.eu oraz u koordynatora konkursu: Mai Zawistowskiej, e-mail: m.zawistowska@gardenofwords.pl

praca jednego z laureatów konkursu Young Creative Chevrolet 2010

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności