Uczestnicy programu

11
04/2012

Chevrolet MyLink – system multimedialny z obsługą smartfonów

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

  • System Chevrolet MyLink zapewnia proste podłączenie urządzeń przenośnych w samochodzie
  • Użytkownicy mają dostęp do osobistych list odtwarzania, książek telefonicznych oraz innych danych multimedialnych
  • Wysokiej rozdzielczości, siedmiocalowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy

Genewa. Nowy system multimedialny oferowany w samochodach marki Chevrolet nosi nazwę Chevrolet MyLink. Dzięki możliwości podłączenia smartfona zapewnia on kierowcy jeszcze większą niż dotychczas wygodę i funkcjonalność.

System Chevrolet MyLink wyświetla zawartość smartfona na wysokiej rozdzielczości siedmiocalowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym. System łączy się z telefonem lub innymi urządzeniami do przechowywania danych (odtwarzacze MP3, iPod, iPad, itd.) przez port USB lub za pomocą technologii bezprzewodowej Bluetooth. Wyposażono go również w dedykowane łącze, które umożliwia podłączenie odtwarzaczy muzyki lub smartfonów, które nie posiadają gniazda USB oraz nie współpracują z technologią Bluetooth.

„Ponieważ nasi klienci mają smartfony skonfigurowane zgodnie z własnymi preferencjami, idealny system multimedialny powinien, ich zdaniem, zwiększać możliwości smartfona zamiast je powielać. I tak właśnie działa system Chevrolet MyLink” – wyjaśnia Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe.

W systemie Chevrolet MyLink w modelach Cruze i Aveo smartfon działa jak wbudowany twardy dysk. Posiadacze kompatybilnych urządzeń mogą je podłączyć przy pomocy gniazda USB lub bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii Bluetooth.

Mogą oni dzwonić bez konieczności wybierania numeru w telefonie, bowiem kierowca ma możliwość wybrania danego numeru z zapisanej listy kontaktów, zlecenia wybierania tego numeru, a następnie rozmawiania przez głośniki samochodowego zestawu audio. System MyLink oferuje równie łatwy dostęp do osobistych list odtwarzania, galerii zdjęć, książek telefonicznych oraz innego rodzaju zapisanych danych.

Podczas postoju podróżni mają również możliwość oglądania filmów i zdjęć. Mimo iż system wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze, oferując współczesnemu kierowcy wiele korzyści. W dalszej części roku będzie można pobrać wiele dedykowanych aplikacji, dających możliwość aktualizacji systemu Chevrolet MyLink i dostosowywania go do swoich własnych potrzeb.

Siedmiocalowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy firmy LG Electronics jest prosty w obsłudze i posiada pięć intuicyjnych menu (Audio, Zdjęcia i Filmy, Telefon, Smartfon oraz Ustawienia), z których każde składa się z listy łatwych do wyboru funkcji.

Latem 2012 roku ten nowoczesny system multimedialny zadebiutuje w modelach Cruze i Aveo. Wszystkie egzemplarze wyposażone w system Chevrolet MyLink dostępne będą również z tylną kamerą cofania.

Pełna lista aktualności Pełna lista aktualności