Aktualności

Przyjazna motoryzacja: Aktualności

24
05/2011

Samochody "eko"

kategorie: EKOLOGIA

W ostatnich latach niemal każda firma motoryzacyjna wprowadziła gamę pojazdów spalinowych, które charakteryzują się mniejszym zużyciem paliwa i niższą emisją dwutlenku węgla. Producenci mają bardzo wiele pomysłów na bardziej ekologiczne samochody a każdy z nich stara się określić takie wersje zgrabną i dźwięczną nazwą.

czytaj więcej czytaj więcej

16
05/2011

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego aktywnie włącza się w Dekadę Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

W środę 11 maja Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna oficjalnie zainaugurował projekt ONZ  „Dekada Działań  na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach całego świata.

czytaj więcej czytaj więcej

10
05/2011

PZPM oraz Przyjazna motoryzacja uczestnikami Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zainaugurowanej przez ONZ

kategorie: DEKADA BRD, BEZPIECZEŃSTWO

11 maja w Sejmie zainaugurowana zostanie Dekada Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ogłoszona przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ogłosiło lata 2011-2020 Dekadą działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (Decade of Action for Road Safety). Jej celem będzie ustabilizowanie, a następnie zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach w skali globalnej poprzez intensyfikację działań prowadzonych na szczeblu krajowym, regionalnym i globalnym.

czytaj więcej czytaj więcej

26
04/2011

TRUDNE PYTANIE: Czy auta elektryczne są w Polsce zeroemisyjne?

kategorie: EKOLOGIA

W Polsce 95% energii elektrycznej jest produkowane przez przemysł elektroenergetyczny w sposób wyjątkowo nieprzyjazny środowisku. Według Ministerstwa Gospodarki (Polityka Energetyczna Polski do 2030 roku) polski przemysł elektroenergetyczny w 2007 roku emitował 950 kg CO2 na 1 MWh.

czytaj więcej czytaj więcej

14
04/2011

Debata parlamentarna "Polska - na drodze do bezpieczeństwa"

kategorie: DEBATA, BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGIA

W środę - 13 kwietnia, na terenie Senatu RP, odbyła się druga z trzech debat w ramach programu Przyjazna motoryzacja.

czytaj więcej czytaj więcej

08
04/2011

Zapraszamy na debatę!

kategorie: BEZPIECZEŃSTWO

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego zaprasza na debatę realizowaną  w ramach programu Przyjazna motoryzacja pod patronatem honorowym Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, któremu przewodniczy Poseł na Sejm RP - Beata Bublewicz

POLSKA - NA DRODZE DO BEZPIECZEŃSTWA

czytaj więcej czytaj więcej